[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: ::
بخش‌های اصلی
درباره پایگاه::
معرفی::
ثبت نام::
فرم ارسال طرح::
برای نویسندگان طرح::
اولویت های پژوهشی ::
عناوین طرحهای پژوهشی::
علم سنجی::
کاربرگ ها::
کارنامه علمی اعضاء::
تسهیلات پایگاه::
کارگاههای آموزشی::
مطالب آموزشی::
برقراری ارتباط::
نتایج طرحهای پایان یافته ::
اخبار و رویدادها::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الكترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در كادر زیر وارد كنید.
..
زیربخش‌های پایگاه
:: کمیته تحقیقات دانشجویی
:: معاونت بهداشتی
:: همایش
..
:: خوش آمدید ::

مدیریت طرحهای پژوهشی دانشکده علوم پزشکی نیشابور

Research Management of Neyshabur University of Medical Sciences


AWT IMAGE

 
:: اطلاعات تماس ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۳/۱۲/۹ | 

آدرس : نیشابور – خیابان فرح بخش غربی - جنب آموزشگاه وکیلی -ساختمان ستاد شماره 2 دانشکده علوم پزشکی نیشابور- طبقه پنجم، مدیریت امور پژوهشی

تلفکس : 43336610 - 051 تلفن : 42254171-77- 051 داخلی : 167 کد پستی: 9314634814

وب سایت :

ایمیل : research@nums.ac.ir و  researchnums1@gmail.com

>
:: تاثیر آلارم های اشتباه و مکرر در خستگی پرستاران و ضرورت به حداقل رساندن آلارم های اشتباه در تجهیزات بیمارستانی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۰/۹ | 
 آلارم های بالینی به عنوان خطرناک ترین تکنولوژی در میان 10 تکنولوژی خطرناک معرفی شده است. هدف از این مطالعه بررسی درک و عملکرد پرستاران نسبت به آلارم های بالینی بوده است. یک مطالعه توصیفی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی نیشابور و بیمارستان قائم مشهد مورد انجام قرار گرفت. نتایج نشان داد که اکثریت پرستاران(77.7%)  جنس مونث بودند و میانگین سنی پرستاران 6.62±31.10 سال بود. بیشتر از 50% پرستاران اعتقاد داشتند که الارم های مکرر و اشتباه باعث کاهش اعتماد پرستاران به آلارم ها می شود و باعث می شود که پرستاران به طرز غیراستاندارد آلارم ها را غیرفعال کنند. پرستاران ابراز کردند که آلارم های اشتباه و مکرر مهم ترین مشکل در زمینه آلارم های بالینی می باشد. بیشتر از 60% از پرستاران بیان کردند که برای استفاده از مانیتورهای کنار تخت و مرکزی، نیاز به آموزش بیشتری دارند. همچنین مشخص گردید که  آلارم های اشتباه و مکرر به عنوان مهمترین مشکل در این زمینه باید مورد توجه مهندسین پزشکی، پرسنل بیمارستان ها و دانشکده های پرستاری قرار بگیرد. آلارم های مکرر باعث خستگی ناشی از آلارم ها در پرستاران می شود و باید آلارم های اشتباه را در تجهیزات جدید به حداقل رساند. کمبود قوانینی بالینی در مورد مستندسازی و بررسی آلارم ها باید مورد توجه مدیران بیمارستان ها قرار گیرد. دانشکده های پرستاری و معاونت آموزشی بیمارستان ها باید آموزش صحیح آلارم های بالینی به دانشجویان رشته های پرستاری و پرستاران را مد نظر قرار دهند. 
>
:: تعیین میزان حذف پی- کرزول (p-cresol) از محلول های آبی توسط نانوتیوپ کربن داپ شده با آلومین ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۲۱ | 
نتایج این مطالعه نشان داد که نانوتیوپ کربن می تواند به خوبی برای جذب ترکیبات فنولی در آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گیرد
>
:: تاثیر چارچوب های آلی فلزی برحذف آلاینده های زیست محیطی ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۲۱ | 
جذب متیلن بلو در گستره pH بین 3 تا 11 مورد مطالعه قرار گرفت که نتایج نشان می دهد با افزایش pH، میزان جذب جاذب افزایش می باشد.نتایج نشان داد که با افزایش غلظت اولیه رنگ به ارامی، جذب جاذب کاهش می یابد که این کاهش جذب به اشباع شده سایت فعال روی جاذب مرتبط است. همچنین در دوز های مختلف جاذب با افزایش دوز جاذب تا 4/. گرم بر لیتر جذب متیلن بلو افزایش جذب را نشان می دهد ولی با افزایش دوز از 4/. به 5/. گرم بر لیتر میزان افزایش جذب متیلن بلو خیلی جزئی تغییر نشان می دهد که در نهایت دوز جاذب 4/. گرم بر لیتر بعنوان دوز بهینه در نظر گرفته شد. نتایج آزمایشات ایزوترم و سنتیک جذب متیلن بلو بر روی Uio-66 نشان می دهد که نتایج داده های تجربی از ایزوترم لانگمویر تبعیت می کند. در انتها می توان نتیجه گیری کرد که چارچوب های آلی فلزی می توانند به طور موثری برای جذب و حذف آلاینده های زیست محیطی مورد توجه قرار گیرند.
>
:: عدم تأثیر چای سبز بر میزان سرمی هورمون لیپیدی آدیپونکتین ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۷/۲۰ | 
 مدیر پژوهش دانشکده علوم پزشکی نیشابور از چاپ یک مقاله متاآنالیز با عنوان: "Effect of green tea on plasma adiponectin levels: A systematic review and meta-analysis of randomized controlled clinical trials. در مجله : Journal of the American College of Nutrition با ضریب تاثیر 2.1 " حاصل از طرح تحقیقاتی" تاثیر مصرف چای سبز بر میزان سرمی آدیپونکتین: مرور سیستماتیک و متاآنالیز" توسط سرکار خانم دکتر میترا حریری متخصص تغذیه و عضو هیات علمی دانشکده خبر دادند. به گفته ایشان نتایج مطالعات امروزی نشان دهنده تأثیر مثبت چای سبز بر کاهش وزن در افراد بزرگسال می باشد. محققین معتقدند که چای سبز از طریق تأثیر بر میزان سرمی هورمون های تنظیم کننده وزن می تواند باعث کاهش وزن شود. یکی از مهم ترین این هورمون ها آدیپونکتین می باشد که یک هورمون پپتیدی است و در انسان از بافت چربی ترشح می‌شود و بر متابولیسم چربی و گلوکز مؤثر است. در این مطالعه متا آنالیز چهارده مقاله کارآزمایی بالینی وارد آنالیز آماری شدند و نتایج آنالیز آماری نشان دهنده عدم تأثیر چای سبز بر میزان سرمی آدیپونکتین می باشد و همچنین عدم تأثیر چای سبز وابسته به سن و جنسیت افراد شرکت کننده، دوز چای سبز و طول مدت مداخله نبوده است.
>
پیوندهای فوری
دانشکده علوم پزشکی نیشابور
سامانه مجله دانشکده علوم پزشکی نیشابور
کمیته اخلاق در پژوهش
::
ورود کاربران
نام کاربری
رمز عبور
ورود خودکار
بازیابی رمز عبور
::
آمار کاربران
:. کل کاربران ثبت شده: 123
:. کاربران حاضر در وبگاه: 0
:. میهمانان در حال بازدید: 3
::
آمار بازدیدها
:. آمار بازدید‌های تمام پایگاه:
تمام بازدید‌ها: 347447
بازدید 24 ساعت قبل: 249
:.آمار بازدید‌های بخش جاری:
تمام بازدید‌ها: 278549
بازدید 24 ساعت قبل: 242
::
آخرین بروزرسانی
یکشنبه ۱۳۹۶/۱۰/۱۰
::
Academic Web Tools
سامانه مدیریت طرح های پژوهشی Research NUMS
Persian site map - English site map - Created in 0.21 seconds with 110 queries by YEKTAWEB 3638